KUD „Bećarac“ putuje u Grčku na međunarodnu manifestaciju

Nakon uspešno održanog godišnjeg koncerta kojim su još jednom predstavili bogatstvo tradicije, igre i pesme, članovi Kulturno-umetničkog društva „Bećarac“ nastavljaju sa aktivnostima i van granica Srbije.

Kako su saopštili iz društva, stigao je zvaničan poziv za učešće na međunarodnoj manifestaciji u Grčkoj, na kojoj će KUD „Bećarac“ predstavljati svoju sredinu, kulturu i folklornu tradiciju.

Polazak je planiran za sutra, a članove društva očekuje nekoliko dana druženja, nastupa i upoznavanja sa učesnicima iz drugih zemalja. Učešće na ovakvim manifestacijama predstavlja priliku za promociju kulturnog nasleđa, ali i za sticanje novih prijateljstava i iskustava.

Nakon nedavnog koncerta, ovo putovanje predstavlja još jednu potvrdu uspešnog rada društva i posvećenosti njegovih članova očuvanju tradicije i folklora.

Iz KUD-a „Bećarac“ poručuju da se raduju novim nastupima i iskustvima koja ih očekuju u Grčkoj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *